Καταταγείτε!

Επαγγελματικός προσανατολισμός – ένοπλες δυνάμεις

Παρουσιάσεις Ενόπλων δυνάμεων  (στρατός ξηράς, αεροπορία, αστυνομία)

Το σχολείο μας συνεχίζοντας την προσπάθεια ενημέρωσης των μαθητών σχετικά με τις επαγγελματικές τους προοπτικές  φιλοξένησε αξιωματικούς και υπαξιωματικούς οι οποίοι παρουσίασαν τις δυνατότητες φοίτησης στις  σχολές και μετέπειτα απασχόλησης στα σώματα ενόπλων δυνάμεων.

Με τη συνεργασία με το Κέντρο Εκπαίδευσης & Συμβουλευτικής Υποστήριξης Ιωαννίνων και συγκεκριμένα την κα Βάσω Μαυροσκούφη, οι μαθητές του Λυκείου μπόρεσαν να παρακολουθήσουν παρουσιάσεις και να θέσουν τις δικές τους απορίες που αφορούν στις δυνατότητες σταδιοδρομίας στο στρατό ξηράς, στην αεροπορία και στην αστυνομία. Ευχαριστούμε την 8η Μηχανοποιημένη Ταξιαρχία, τη 116η πτέρυγα Μάχης και την Γενική Διεύθυνση Αστυνομίας Ηπείρου οι οποίοι διέθεσαν ειδικούς αξιωματικούς για την ενημέρωση των μαθητών.

Σχετικό video από την τηλεοπτική ανταπόκριση τοπικών ΜΜΕ στο: http://bit.ly/enoploi_LA2020