Αρχείο ημέρας 10/11/2019

Ερευνητική εργασία – Βιώσιμη ανάπτυξη

17 στόχοι βιώσιμης ανάπτυξης- Project 2019-2020

A’  Λυκείου (4ο τμήμα)

Καλείστε να αναζητήσετε φορέα ενεργού πολιτειότητας για να προετοιμάσετε εργασία σχετική με τη δράση του.  Για διευκόλυνσή σας έχει αναρτηθεί πλήρης σχετικός κατάλογος στο:

Για το συντονισμό (να μην υπάρξουν επικαλύψεις πρέπει να επικοινωνήσετε  με το dkonetas@yahoo.com για να πάρετε σχετική επιβεβαίωση.
Το τελικό αποτέλεσμα είτε επιλέξετε powerpoint είτε Impress είτε οποιαδήποτε άλλη μέθοδο πολυμεσικής εφαρμογής θα παρουσιαστεί σε σχετική ημερίδα στους συμμαθητές σας την Παρασκευή 10 και Τρίτη 14 Ιανουαρίου. Η 5λεπτη παρουσίασή σας – την οποία θα ακολουθήσουν ερωτήσεις- θα πρέπει να συμπεριλαμβάνει:
– Σύντομη παρουσίαση του φορέα και του έργου του
– Τρόπους με τους οποίους θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος ενδιαφερόμενος
– Κριτική θετική και αρνητική για το έργο του
Επιπρόσθετα ζητείται να έχετε επιδιώξει επικοινωνία απευθείας με το φορέα έτσι ώστε να διοργανωθεί σχετική τηλεδιάσκεψη με εκπρόσωπο του ή να παρεβρεθεί σε συνάντηση με το τμήμα στο σχολείο μας.