Πανελλήνιες εξετάσεις ? Καλά αποτελέσματα!

Το Γενικό Λύκειο Ελεούσας «Κωνσταντίνος Ασώπιος» είναι για άλλη μία φορά εξεταστικό κέντρο για τις Πανελλήνιες 2017.

Η επιθυμία και ευχή όλων είναι το σχολείο μας να συνεχίσει την ανοδική του πορεία που το κατατάσσουν τα τελευταία χρόνια στην 3δα των λυκείων με τα καλύτερα αποτελέσματα στο Νομό! (συμπεριλαμβανομένων Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων) .

Παρόλα αυτά, μη ξεχνάτε ότι  στο μέλλον θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν πολύ σημαντικότερες στιγμές στη ζωή…

Καλή επιτυχία!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΤΟΥΣ 2017

των ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων

ΤΕΤΑΡΤΗ 7-6-2017:

• ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9-6-2017:

• ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ + Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ &ΠΛΗΡ/ΚΗΣ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 12-6-2017:

• ΙΣΤΟΡΙΑ (Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΦΥΣΙΚΗ (Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 14-6-2017:

• ΛΑΤΙΝΙΚΑ (Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΧΗΜΕΙΑ (Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16-6-2017:

• ΒΙΟΛΟΓΙΑ (Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ)
  • ΒΙΟΛΟΓΙΑ (ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 19-6-2017:

• ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ (ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ)
  • ΙΣΤΟΡΙΑ (ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ)

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

Μην ξεχάσετε να έχετε μαζί σας το δελτίο εξεταζομένου, την αστυνομική ταυτότητα ή το διαβατήριο, τουλάχιστον δύο στυλό διαρκείας χρώματος μπλε ή μαύρου.

Επίσης καλό θα είναι να έχετε μαζί σας ένα μπουκάλι με νερό.

Απαγορεύονται η χρήση διορθωτικού (μπλάνκο), η χρήση υπολογιστικών μηχανών (κομπιουτεράκια) και φυσικά τα κινητά τηλέφωνα. Τα κινητά απαγορεύονται ακόμα και αν δεν είναι σε λειτουργία και θα παραδοθούν σε ειδικό χώρο στην είσοδο του σχολείου κατά την είσοδό σας.

Την προηγούμενη μέρα φροντίστε να έχετε κοιμηθεί καλά, ώστε να μην έχετε ούτε τη κούραση, ούτε τη νύστα εμπόδιό σας.

Προσοχή μεγάλη σε ότι αφορά τη δυνατότητα εξέτασης σε επαναληπτικές εξετάσεις: Σύμφωνα με τη διάταξη του άρθρου 12 του Ν.4468/2017 και τη σχετική Υπουργική Απόφαση, οι επαναληπτικές εξετάσεις των υποψηφίων για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, αποφοίτων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, διενεργούνται το Σεπτέμβριο.

Οι πληροφορίες προέρχονται από τον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας και της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων.

Δείτε επίσης το πρόγραμμα των Ειδικών Μαθημάτων καθώς επίσης και το Πρόγραμμα των αθλημάτων για τις γυμναστικές Ακαδημίες